пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

 Радіодиктант національної єдності

Українська мова – одна з найбагатших та наймилозвучніших мов світу. Це свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною мовою. Так найстарішою українською піснею вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш».

З 1997 року День української писемності та мови відзначали традиційно 9 листопада, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який започаткував писемну українську мову. Цього року Україна  вперше відзначає День української писемності та мови 27 жовтня. Це пов’язано з переходом Православної церкви на новоюліанський календар. 28 липня Президент України підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови з 9 листопада на 27 жовтня.

Щороку в цей день стартує Міжнародний конкурс імені Петра Яцика, а також проводиться радіодиктант національної єдності. 

«Уже втретє українці пишуть радіодиктант під час повномасштабного вторгнення: в укриттях, школах, університетах, на роботі, навіть на фронті. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце, долучились до сотень тисяч людей у всьому світі під час написання радіодиктанту», — сказала Юлія Шелудько.

Цьогоріч в Україні відбувся радіодиктант національної єдності 25 жовтня. Авторкою тексту диктанту вперше стала українська письменниця, поетеса, літературознавиця і есеїстка Оксана Забужко.

Текст радіодиктанту мав назву «Магія голосу»  і став подарунком до 100-річного ювілею Українського радіо, який відзначається цього року.

Незважаючи на кілька днів поспіль тривог та сирен у місті, викладачі, майстри виробничого навчання та здобувачі освіти ДЗП(ПТ)О «Старокостянтинівського аграрно-промислового ліцею» взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності.

Диктант розпочався об 11:00, у процесі його написання в Україні оголосили масштабну повітряну тривогу через зліт російського МІГ-31К. 

Попри масштабну повітряну тривогу диктант писали відразу на кількох локаціях — у бібліотеці, у деяких кабінетах  та  в укритті навчального закладу.

Ось так українці, попри масштабну повітряну тривогу, пишуть радіодиктант у закладі.