Готуємося до ЗНО


Тести ЗНО - онлайн за всі попередні роки



Нова програма ЗНО - 2020 




Як проходитиме зовнішнє оцінювання 2022 року 












Національний мультитест випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів - тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). ТЕЦ будуть створені в Україні і в деяких країнах, де найбільше переселенців.

НМТ 2023 буде містити завдання з трьох предметів. З них два обов'язкових предмета - українська мова та математика, а третій предмет - на вибір учня: історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.

Всього на здачу тесту з трьома блоками виділяється 180 хвилин. Абітурієнти самі розподіляють цей час між предметами.

Завдань з відкритою формою відповіді у НМТ 2023 не буде. Але будуть завдання з короткою формою відповіді, де замість пропуску потрібно вписати число або слово.

Дата НМТ 2023 вже відома. Буде дві сесії – основна та додаткова.

Основна сесія НМТ відбудеться з 5 до 23 червня. Додаткова -– з 11 по 24 липня. Зареєструватись на основну сесію учасники зможуть з 3 квітня по 3 травня.

Обов'язковий блок з української мови буде містити 30 завдань. З них 10 завдань 

з однією правильною відповіддю з чотирьох, 15 - з однією правильною 

відповіддю з п'яти, і 5 - на встановлення відповідності. Твір в рамках НМТ 

випускники писати не будуть.


 Як підготуватися до НМТ-2023:

 важливі поради та онлайн-курси

Зміст завдань НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Вона всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:

  • "Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія";
  • "Лексикологія. Фразеологія";
  • "Будова слова. Словотвір";
  • "Морфологія";
  • "Синтаксис";
  • "Стилістика";
  • "Розвиток мовлення".

Щоправда, розділам "Стилістика" та "Розвиток мовлення" приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює виконання таких завдань.

Які завдання будуть на НМТ з української мови

Усього в блоці НМТ з української мови буде 30 завдань, серед яких:

  • 10 – з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох;
  • 15 – з вибором однієї правильної відповіді з п'яти;
  • 5 – на встановлення відповідності (4 з 5).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей. Також не буде завдань з української літератури.


Як підготуватися до НМТ з української мови

Передусім, варто ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки ВШО.

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний варіант тесту НТМ-2023 з української мови. Він є аналогічним до тим тестам, які будуть застосовані під час тестування.

Виконання демонстраційного варіанту завдань допоможе майбутнім абітурієнтам оцінити власний рівень підготовки з української мови. Спосіб виконання всіх завдань максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що будуть запропоновані абітурієнтам під час проходження НМТ.

Після виконання тесту учасник отримає правильні відповіді на всі завдання та розрахований результат у тестових балах.

Крім того, для самостійного тренування радимо використовувати тести минулих років, розміщені в розділі "Підготовка. Тести минулих років".

Можна використовувати й інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників. Зокрема, підготуватися допоможуть такі ресурси:

  • Мова — ДНК нації: там є багато картинок і вправ із паронімами, синонімами, фразеологізмами;
  • Onlinecorrector: тут можна почитати про лексичні помилки;
  • Correctarium: це Telegram-канал з порадами зі слововживання.

Підготуватися до НМТ також можна на платформі iLearn. Вона була створена для того, щоб усі учні мали безкоштовний доступ до якісної освіти, незалежно від місця проживання.

Серед навчальних матеріалів платформи є відеокурси з української мови, математики, історії України, англійської мови та біології. Зараз на платформі проходять вебінари з підготовки до НМТ-2023.

Корисні поради для випускників

Нижче ми зібрали кілька порад, які допоможуть краще запам’ятати навчальний матеріал, якщо ви вивчаєте якісь теми до самостійно.

  • Читайте вголос. Ви здивуєтеся, скільки здатні запам’ятати, коли промовлятимете матеріал вголос.
  • Поясніть комусь тему. Спробуйте пояснити те, що ви вивчаєте, своїми словами – батькам, коту чи просто біля дзеркала. Ви помітите, де ви не зовсім розумієте поняття.
  • Малюйте схеми чи діаграми. Це допоможе вам візуалізувати інформацію, яку важко описати. А під час тестування ви зможете згадати ту "картинку".
  • Робіть регулярні перерви у навчанні. Так мозок зможе засвоїти більше інформації. Це також допоможе підтримувати мотивацію та зосередженість під час навчання. Робіть невелику перерву після кожних 45 – 50 хвилин навчання.

Перелік таблиць. Українська мова.

  1. Звук
  2. Групи приголосних
  3. Глухі приголосні
  4. Спрощення в групах приголосних
  5. Ненаголошені «е» та «и»
  6. Частини мови
  7. Іменник
  8. Відмінки іменників
  9. Відміни іменників
  10. Рід незмінюваних іменників
  11. Дієслово
  12. Формидієслова
  13. Числівник
  14. Відмінювання числівників
  15. Групи числівників
  16. Прикметник
  17. Відмінювання прикметників
  18. Ступені порівняння прикметників
  19. Дефіс у складних прикметниках
  20. Розряди займенників
  21. Дієприслівник
  22. Дієприкметник
  23. Способи творення прислівників
  24. Не з прислівниками
  25. Правопис прийменників
  26. Правопис сполучників
  27. Прийменники і префікси
  28. Апостроф ставимо/не ставимо
  29. Члени речення
  30. Підмет
  31. Присудок
  32. Тире між підметом і присудком
  33. Відокремлені члени речення
  34. Означення
  35. Відокремлені означення
  36. Означення, прикладка
  37. Поширена прикладка
  38. Обставина
  39. Додаток
  40. Префікс при-
  41. Тире
  42. М’який знак
  43. Крапка з комою
  44. Двокрапка
  45. Кома при однорідних членах речення
  46. Правила перенесення слів
  47. Пряма мова
  48. Складні речення
  49. Види складного речення
  50. Складнопідрядне, складносурядне речення
  51. Складносурядні речення
  52. Розділові знаки у складносурядному реченні
  53. Кома у складносурядному реченні
  54. Види складнопідрядних речень
  55. Словотвір
  56. Текст
  57. Мовні стилі
  58. Типи мовлення
  59. Частка «не»
  60. Правопис префіксів
  61. Слова: правильно українською
  62. Правильно говоримо

 розділ тексту

ЗНО 2014

ЗНО в картинках: українська мова




Підготовка до ЗНО відбувається у кожного по-своєму, хтось навчається самостійно, хтось відвідує курси, хто займається з репетитором, а дехто вчиться на онлайн-ресурсах. ZNOCLUB вирішив підібрати 7 ресурсів для перевірки своїх знань з української мови та літератури, які будуть не зайвими у підготовці до ЗНО. 

  1. arealme.com

Онлайн-тест словникового запасу. Доволі простий тренажер, який нещодавно був дуже популярним серед користувачів українського Facebook. Як серйозне джерело підготовки його навряд чи можна розцінювати, але приблизно оцінити багатство свого словника – це завжди цікаво. І не забувайте позмагатись із друзями :)

2. webpen.com.ua

Комплексний тренажер з української мови. Поєднує компактний виклад теоретичного матеріалу із великим обсягом практичних завдань. Ви зможете перевірити свої знання із фонетики, лексики, орфографії та культури мова. Чудовий додатковий засіб перевірки й засвоєння знань у підготовці до ЗНО з української мови.

3. ukr-mova.in.ua

Зручний і красивий ресурс із великою базою вправ, головний акцент яких  - допомогти розібратись зі «складними випадками». Часто найбільш поширені помилки із поясненнями ви могли бачити у сторінках соцмереж. Також радимо слідкувати за оновленнями блогу на цьому сайті, де у компактній ілюстрованій викладено багато орфограм.

4. learningapps.org

Інтерактивний додаток з української літератури, який допоможе вам краще засвоїти відповідності між письменниками та їх псевдонімватимете усю програму ЗНО. Рекомендуємо пройти після створення таблички й для закріплення знань, коли повторюватимете усю програму ЗНО.

5. learningapps.org

Ще один додаток, який знадобиться вам при підготовці до ЗНО з української літератури. Встановіть відповідність між цитатою та літературним героєм – це один із найпопулярніших тестів на ЗНО. Єдиний недолік цього тренажера з української літератури – не всі твори і персонажі стосуються чинної програми. Але повправлятись у знанні української літератури ніколи не завадить.

6. learningapps.org,

(http://learningapps.org/2197145)

Одразу два посилання на додатковий спосіб підготовки до ЗНО з української літератури. Вам необхідно встановити відповідність із цитатою та літературною героїнею чи літературним героєм. Недолік такий же, як і в попередньому посиланні.

7. learningapps.org/2274443

Чудовий додаток для розширення своїх знань у родо-жанровій специфіці творів української літератури. Підходить не лише для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, а й для навчання у школі.


 Ось такий невеликий список тренажерів, які можуть полегшити підготовку до ЗНО з української літератури.





6 сайтів, де можна безкоштовно та цікаво 

підготуватися до ЗНО

Іспити – нервовий час, але він мотивує до навчання.

На початку лютого стартувала реєстрація на ЗНО.

До іспитів залишилось не так багато, але підтягнути знання ще можливо. Більш того, підтягнути знання можна безкоштовно та онлайн.

6 ресурсів радить видання Нова Українська Школа (НУШ).

 Фото: .shock/Depositphotos

EdEra

На сайті EdEra є платформа ЗНО, де можна проходити тести, скористатись підказками та побачити авторське рішення завдань.

Також на сайті є онлайн курси:

  • Біологія. Разом з ведучими Владом та Анею школярі засвоять найскладніші теми, такі як генетика, молекулярна біологія, цитологія тощо.
  • Лайфхаки української мови. Курс складається з 16 тем. Також в доступі інтерактивний конспект.
  • Лайфхаки з української літератури. Курс складається з 15 тижнів та розрахований на 5 тижнів.
  • Математика. Просто. Курс створено цікаво та оригінально, адже розробники хотіли не лише допомогти школярам з іспитами, але й зацікавити їх наукою. Тому ви дізнаєтесь, як прогресія пов’язана з розмноженням хом’ячків і засвоїте теорію ймовірності завдяки Грі престолів.
  • Історія України в історіях. Навчання складається з 6 модулів, які містять лайфхаки, відео, подкасти, тексти та тести. Доступний він з 28 лютого.

Prometheus

На онлайн-платформі Prometheus є три окремі курси для підготовки до тестів: з української мови та літератури, історії України та математики.

Всі матеріали можна завантажувати та користуватись ними без доступу до інтернету.

  • Курс з української мови та літератури розрахований не на вивчення предмету, а саме на проходження ЗНО.
  • Курс з історії України розрахований на 31 тему. Він охоплює теми від заселення країни до подій сучасності.
  • Курс з математики розрахований на 9 тижнів складається з 19 тем. З його допомогою ви навчитесь будувати математичні моделі реальних об’єктів, процесів, явищ, досліджувати ці моделі математичними засобами, виконувати дії з числами, поданими в різних формах тощо.

ЗНО клуб

На цьому порталі є теоретичні та практичні матеріали з усіх предметів.

 Фото: Джерело

Також тут є новини про ЗНО, он-лайн тести, інформація про українські ВУЗи та фото, де зареєстровано 20 тисяч користувачів.

Також тут можна:

  • Стати журналістом ЗНО – написати статтю, пораду чи ЗНОвину.
  • Стати модератором форуму.
  • Вести блог про ЗНО та життя після ЗНО.
  • Спілкуватись на форумі.
  • Лайкати та коментувати статті.

iLearn

Під час реєстрації на iLearn учень має створити гейміфікованого героя.

 Фото: Джерело 

За проходження тестів, завдань та вебінарів учасник отримує електронні монети – вчибакси.

На віртуальних заняттях можна ставити запитання викладачу в коментарях, спілкуватися з однолітками та опановувати теми ЗНО.

Також на сайті є розділ з тестами, за проходження яких можна отримати вчибакси.

ЗНО онлайн

На цьому сайті розміщені тести, які учні проходили у 2009-2015 роках.

 Фото: Джерело

Після проходження тесту ви дізнаєтесь не лише свої помилки, але й кількість отриманих балів та скільки часу пішло на виконання завдання.

Be Smart

Be Smart – проект від освітньої платформи EDUGET містить понад 2 тисячі відеоуроків та понад 11 тисяч текстів.

 Фото: Джерело

Тут є курси з восьми предметів: українська мова та література, фізика, хімія, географія, історія України, математика, фізика, біологія.

У 2017 році понад 10 тисяч учнів готувалися до ЗНО за допомогою цієї платформи.

Творці проекту стверджують, що після цього регіон піднявся у рейтингу складання ЗНО на 5-15 позицій залежно від предмета.

Щасти на іспитах!


 

Вже традиційно викладачі освітньої студії Курси ЗНО Educator на старті нового навчального року діляться своїм досвідом підготовки до ЗНО. Сьогодні я поділюся корисними ресурсами, які допоможуть у навчанні майбутнім абітурієнтам.

1. Сайт УЦОЯО. На ньому є вся актуальна та офіційна інформація щодо термінів та процедури ЗНО, а також програми підготовки та приклади завдань. Ретельно ознайомтесь із програмами предметів, які плануєте складати на ЗНО. Програма кожного курсу повинна відповідати рекомендованій програмі підготовки до ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти. В освітній студії Educator навчальні курси побудовані за цими рекомендаціями, але якщо ви готуєтесь до одного з предметів самостійно, слідкуйте за тим, щоб теми та їх наповнення відповідали програмі

2. EdEra – студія онлайн-освіти. На цій платформі ви знайдете безкоштовні онлайн-курси з підготовки до ЗНО з історії Україниматематикибіологіїукраїнської мовиукраїнської літературигеографії. Лайфхаки, відео, подкасти, тексти та багато-багато тестів. Що ще треба для цікавої та результативної підготовки до ЗНО? Досвідчені автори та харизматичні викладачі? Це все є в онлайн-курсах на платформі EdEra. 

3. Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus – перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні, а значить і для підготовки до ЗНО там знайдеться кілька цікавих курсів. Зокрема на платформі Prometheus можна підготуватися до української мови та літературиісторії України та математики.

4. iLearn – безкоштовна платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО. Проект розроблено за підтримки ГС «Освіторія». Окрім прослуховування відео-уроків та вебінарів у учнів є можливість створити на платформі власного віртуального героя та апгрейдити його за віртуальну валюту – вчибакси, які нараховуються за проходження тестів та перегляд навчальних вебінарів. 

5. Блог освітньої студії Educator. В блозі викладачі курсів підготовки до ЗНО діляться досвідом, порадами та корисними посиланнями, що допоможуть зробити підготовку до ЗНО ефективною при мінімумі зусиль. Зокрема на вашу увагу заслуговує матеріал, в якому зібрано перелік та посилання на електронні версії програмних творів з української літератури, які варто прочитати до ЗНО. 

6. Ресурс ВСТУП.ІНФО стане в нагоді для ознайомлення з прохідними балами минулих років на різні спеціальності та допоможе визначити який бал краще обрати за мету в підготовці до ЗНО-2020. 

7.  Osvita.ua – це портал, на якому зібрані всі тести ЗНО згруповані за роками. Чудова можливість потренувати навичку вирішення тестів. 

Продуктивного навчання!

Немає коментарів:

Дописати коментар